teisipäev, 25. oktoober 2016

I veerand 5.a: Reklaam

I veerandil olid 5.a õpilased eesti keeles ametis ajalehtede loomiseks. Seetõttu sai kunstitundides seda protsessi toetatud.
Esimeses.kunstitunnis said õpilased ingliskeelsed vestluskaardid. Nende abil arutleti rühmades reklaamide üle. (Vajadusel kasutasid õpilased enda nutitelefone, et tõlkida sõnu, kuid üldiselt ei olnud selleks vajadust ja õpilased suutsid rühmas kenasti vestluskaartidel olevaid teemasid mõista.)
Järgnevalt said õpilased teada, millised ametikohad on reklaamiagentuurides. Õpilased sai arvata, millega tegeleb nt graafiline disainer või kampaaniajuht vms.
Rühmad said endale kaardid, kus ingliskeeles tutvustati erinevaid reklaamitehnikaid (nt bandwagon). Õpilased said arutleda, kas nad teavad mõnda reklaami, kus sellist võtet kasutatakse.
Seejärel alustasid õpilased enda reklaami loomist. Alustati planeerimist töölehe “Mõtle! Planeeri! Tegutse! Hinda!” abil. Eesmärgiks oli luua reklaamplakat mingile teenusele või tootele, mis on seotud kooliga.  

kolmapäev, 12. oktoober 2016

I veerand 5.a: Koomiks

I veerandil olid 5.a õpilased eesti keeles ametis ajalehtede loomiseks. Seetõttu sai kunstitundides seda protsessi toetatud.

  1. kunstitunnis õpilased nimetasid rühmades nii palju koomikseid, kui nad teavad. (Tulemused märgiti tahvelarvutite või telefonide abil AnswerGardeni keskkonda.)
Järgnevalt said rühmad erinevad näited koomiksitest ja nad arutlesid abistavate küsimuste abi nende üle. Nii leiti koomiksi tunnused ja liigid.
Üheskoos arutleti, kus näeb koomikseid ja miks need võivad vahel olla isegi ohtlikud. Tutvuti lühidalt koomiksi ajalooga ja Eesti tuntumate koomiksikunstnikega. Samuti võrreldi koomiksit ja karikatuuri ning sarži.
Õpilased said ComicCreatori keskkonna abil proovida erinevate kujunduselementide kasutamist (mida kõike saab nt muuta erineva tausta või erinevat jutumullide abil; kuidas lihtsat ja minimalistlikku kujutluslaadi kasutada jms).
Õpilastega koos lepiti kokku hindamiskriteeriumites ja õpilased said ülesande luua kooliteemalised koomiksid.
Aega kulus tööde valmimiseks 2x45 minutit.
Kui tööd olid valmis, siis õpilased andsid enda töödele tagasisidet ja kasutasid koomikseid oma ajalehtedes.



teisipäev, 11. oktoober 2016

5. klass: kirjandus ja kunst - HAIKU

5.b klassil oli kirjanduses õppimisel haikud. Seetõttu otsustasid õpetaja Kirsi ja õpetaja Kerttu teemat ühiselt käsitleda.

Eesmärk: Koostada 5. klassi loodusteemaline haikude näitus, mille illustratsioonid on jaapani tušimaali sumi-e tehnikas.
Iga õpilane kirjutab vähemalt 1 haiku ja illustreerib selle jaapani tušimaali tehnikas.
Õpilane teab, mis on haiku ja oskab seda kirjutada.
Õpilane oskab loovalt kasutada tušimaali tehnikat haiku illustreerimiseks.
Õpilane annab hinnangu oma tööle vastavalt kokkulepitud hindamismaatriksile.

  1. nädalal tutvusid õpilased kirjanduses haikudega ja kunstis Jaapani kunstiga ning katsetasid videoid vaadates erinevaid pintslitehnikaid tušiga maalides.
  1. nädalal kirjutasid õpilased kirjanduses haikusid ja tutvusid hindamismaatriksiga ning kunstis illustreerisid enda kirjutatud haikut sumi-e stiilis.
  2. nädalal õpilased tagasisidestasid enda tööd nii eesti keele kui ka kunsti vaatepunktist.
Õpilaste tööd on siin: