reede, 29. september 2017

8. klass I periood: Digitaalne poster (barokk, rokokoo, klassitsism)

Teema: Digitaalne poster (barokk, rokokoo, klassitsism)
Aeg: 2 x 45 minutit (hinnanguid saab anda ka uue tunni/teema alguses; hinnangute andmine võtab aega umbes 15 min)
Eesmärk: 
  • oskad digitaalseid lahendusi kasutades kujundada tekste/pilte/jooniseid plakati ehk n-ö infomaterjali loomisel
  • õpid tundma ja väärtustad mineviku kunstipärandit
  • tegutsed eetiliselt ja ohutult virtuaalsetes kultuurikeskkondades
  • rakendad loomisel, uurimisel ja kunsti ning visuaalkultuuri tarbimisel infokommunikatsiooni vahendeid

Töökäik:
1)
Moodustage 3 liikmeline rühm.
2) Iga õpilane rühmas valib 1 teema 3-st. Valikus on barokk, rokokoo ja klassitsism.
3) Koosta poster:
  1. Tutvusta enda valitud teemat:
  • Mis see on? N-ö kokkuvõttev lause.
  • iseloomulikud tunnused
  • aeg
  • maalikunst
  • arhitektuur (ka pargid)
  • mood
  • Too näiteid ja nimeta esindajaid.
KASUTA POSTERITE TEGEMISE KESKKONDA www.canva.com (NB! Registreerimisel märgi ennast õpilaseks, muidu muutuvad teatud funktsioonid tasuliseks.)(või kasuta veebitahvlit www.padlet.com või https://pic-collage.com/  või http://edu.glogster.com/ )
4) Esitlege rühmas enda postreid, et kaaslased oskaksid kõikide rühmaliikmete teemadest lühidalt rääkida ja neid omavahel võrrelda. 5) Õpilased moodustavad uued rühmad. Ühte rühma kogunevad need, kes tegid samal teemal posteri. Hinnangulehe alusel analüüsitakse üksteise töid. Iga õpilane annab hinnangu vähemalt kolmele posterile.


reede, 22. september 2017

8. klass I periood: Austraalia aborigeenide kunst

Teema: Aborigeenide kunst
Eesmärk: Tutvuda aborigeenide kunstiga ja luua enda jutustav kunstiteos nende eeskujul kasutades erinevaid sümboleid.
Aega on tööks vähemalt 2 nädalat.
Tegemist on individuaalse tööga.
Vahendid: harilik pliiats, vatipulgad, guaššvärvid, (värvilised paberid), jõupaber

Tunni käik:
1) Õpilastele jaotatakse sümbolid ja nende tähendused. Moodustavad vastavalt paarid.
2) Tunni teema ja eesmärkidega tutvumine. Iga õpilane mõtleb endale oma küsimuse, millele soovib vastuse leida.
3) Aborigeenide kunsti tutvustus (slaidid, video). (Võrdlus eelnevalt õpituga - nt koopamaalingud 6. klassis; milliseid sümboleid kasutatakse igapäevaselt tänapäeval meie ümber).
4) Praktiline ülesanne.
5) Hinnangulehe täitmine. Loo jutustamine kaaslastele rühmades.